Komórki Macierzyste

Zielona Góra - Komórki Macierzyste już dostępne na miejscu! - Najnowocześniejsza technologia separacji komórek macierzystych. Daj szansę swojemu organizmowi na odbudowę uszkodzonych tkanek. Skorzystaj z najnowszych osiągnięć biologii molekularnej.

Amerykańska technologia z opatentowanym systemem separacji komórek macierzystych.
 
Angel System - najlepszy na świecie system separacji komórek macierzystych (Hematopoetyczne i Mezenchymalne).
Separator Angel gwarantuje możliwość uzyskania największej koncentracji nieuszkodzonego preparatu.
Angel System separuje komórki macierzyste ze szpiku kostnego, pomagające w chorobie zwyrodnieniowej, urazach chrząstki, ścięgien i mięśni.
Angel to najbardziej ekskluzywna terapia Komórkami Macierzystymi którą stosują gwiazdy!
 

Angel System to:
  1. Bezpieczeństwo - całkowicie zautomatyzowana procedura uzyskiwania koncentratu komórek macierzystych.
  2. Najbardziej  zaawansowana technologia obróbki szpiku kostnego - Angel System nie ma konkurencji na świecie.
  3. Komfort i najlepsze rezultaty - jednorazowy zabieg daje rezultaty.
  4. Natychmiastowe efekty - już po tygodniu dzięki terapii Komórkami Macierzystymi nasz organizm zaczyna sie regenerować.
  5. Angel system separuje i koncentruje - Dzięki systemowi separacji stopień koncentracji jest powtarzalny i gwarantowany. Inne systemy działają na zasadzie namnażania, co w efekcie prowadzi do uzyskania produktu końcowego o niewiadomym stężeniu.
 
Angel System to separator komórkowy wykorzystywany również do obróbki krwi, z której separowane są czyste płytki krwi - czynniki wzrostu - PRP.
 
Dzięki systemowi separacji możemy uzyskać największą koncentracja PRP - nawet 30-krotną!
 
Angel + szpik = komórki macierzyste
Angel + krew = wysoko skoncentrowane PRP
 
Wskazania:
  1. Zaawansowane artroza - choroba zwyrodnieniowa stawów - stany ostre z ubytkami chrząstki stawowej.
  2. Chondromalacja chrząstki stawowej.
  3. Uszkodzenia mięśni.
  4. Uszkodzenia ścięgien.
  5. Uszkodzone tkanki wymagające odbudowy.
 
Jest to rewolucyjna technologia dająca szansę na regenerację uszkodzonych tkanek.
 
Ortholine jako jedyny ośrodek w zachodniej Polsce zapewnia dostęp do separowanych komórek macierzystych.
 
 
Mezenchymalne komórki macierzyste (MKM), zwane po angielsku mesenchymal stem cells (MSC), mogą tworzyć kilka typów komórek, należących do grupy tkanek szkieletowych takich jak: chrząstka, kości lub tłuszcz. Naukowcy badają potencjalne zastosowanie MSC w celu leczenia chorób kości lub tkanki chrzęstnej. Część badań na MSC koncentruje się na leczeniu innych schorzeń, jednak naukowe podstawy takich badań nie zostały jeszcze ustalone lub powszechnie zaakceptowane.
 

Jakie możliwości mają mezenchymalne komórki macierzyste?

Mezenchymalne komórki macierzyste (MSC) są przykładem tkanki i “dorosłych” komórek macierzystych.  Komórki te są „multipotentne”, czyli mogą się różnicować w więcej niż jeden, ale nie wszystkie, gatunki wyspecjalizowanych komórek w naszym ciele. MSC tworzą różne wyspecjalizowane komórki znajdowane w tkankach szkieletowych. Na przykład, mogą się różnicować, lub specjalizować, w komórki chrząstki (chondrocyty), komórki kości (osteoblasty) oraz komórki tłuszczowe (adypocyty). Każda z tych wyspecjalizowanych komórek posiada swój charakterystyczny kształt, strukturę oraz funkcję i należą do poszczególnych typów tkanek.

Wczesne badania naukowe wskazują, że MSC mogą także różnicować się w wiele innych typów komórek, które nie należą do tkanek szkieletowych, takich jak: komórki nerwowe, komórki mięśnia sercowego, komórki wątroby oraz komórki śródbłonka (endotelialne), które tworzą wewnętrzną warstwę naczyń krwionośnych. Wyniki te nie są jeszcze w pełni potwierdzone. W niektórych przypadkach, wygląda na to, że komórki macierzyste ulegają fuzji z istniejącymi wyspecjalizowanymi komórkami, prowadząc do fałszywych wniosków na temat zdolności MSC do różnicowania się w określone typy komórek. W innych przypadkach, nieprawdziwe wyniki spowodowane były związkami chemicznymi które standardowo dodaje się w celu hodowli komórek w warunkach laboratoryjnych
 
Różnicowanie mezenchymalnych komórek macierzystych: MKM mogą tworzyć komórki tłuszczowe, chrząstki i kości. Nie zostało potwierdzone, aby mogły tworzyć inne typy komórek ciała.
 

Gdzie znajdywane są komórki macierzyste?

Pierwsze MSC zostały znalezione w szpiku kostnym. Od tego czasu wielokrotnie twierdzono, że komórki te istnieją także w wielu innych tkankach, takich jak krew pępowinowa, tkanka tłuszczowa oraz mięśnie. Nie jest jeszcze ustalone czy komórki pobrane z takich tkanek są naprawdę takie same, lub podobne, do mezenchymalnych komórek macierzystych szpiku kostnego.

Komórki macierzyste Zielona Góra

źródło www.eurostemcell.org/pl/